Szukamy korzystnego kredytu konsolidacyjnego.

Połączenie wszystkich kredytów, czyli zobowiązań finansowych, w jeden kredyt nazywamy konsolidacją kredytów. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób posiadających wiele kredytów w różnych bankach. Dzięki ich konsolidacji płacona będzie tylko jedna rata miesięczna w jednym banku. Jest to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim może przynieść znaczne oszczędności. Konsolidacja kredytów pozwala na obniżenie rat nawet o 30%, a poza tym wydłużony zostaje czas kredytowania.

Dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych.

Banki oferują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: kredyt konsolidacyjny hipoteczny i kredyt konsolidacyjny. W kredycie konsolidacyjnym hipotecznym zabezpieczeniem będzie hipoteka na posiadanej nieruchomości. Dzięki takiej formie zabezpieczenia kredyt ten jest niżej oprocentowany, o około 3 – 4%, a czas jego trwania może być nawet do 30 lat. Natomiast w zwykłym kredycie konsolidacyjnym oprocentowanie wynosi około 8%, a kredyt taki może być przyznany na 120 miesięcy, porównaj kredyty a także dobrze odpowiedni rodzaj dla siebie dzięki witrynie kredytomania.EU.

Jak znaleźć korzystną ofertę?

Szeroki dostęp do internetu powoduje, że bez przeszkód możemy przeglądać oferty banków i porównywać je na spokojnie w domowym zaciszu. Do dyspozycji mamy również porównywarki kredytowe i kalkulatory, które pozwolą nam mniej więcej sprawdzić ile będzie nas kosztowała konsolidacja kredytów i czy jest to zabieg dla nas opłacalny. Oczywiście dopiero po wysłaniu wniosku do banku otrzymamy konkretne warunki, ale warto mieć wcześniej ogólny obraz. Bank podda analizie naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Ważne jest aby wszystkie dotychczasowe raty były płacone w terminie i wszystkie zobowiązania były uregulowane. To potwierdzi, że jesteśmy dla banku rzetelnym klientem i wówczas mamy większe szanse na uzyskanie konsolidacji kredytów.

Najważniejsze RRSO.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to współczynnik, który powinien być dla nas najważniejszy podczas szukania odpowiedniej oferty jakiegokolwiek kredytu. To właśnie RRSO uwzględnia wszystkie koszty kredytu takie jak oprocentowanie, prowizje, wymagane ubezpieczenia i inne opłaty bankowe. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pokaże nam ile w rzeczywistości będzie nas kosztował kredyt.

Jeśli jednak zależy nam aby rata była jak najniższa to musimy zwrócić uwagę na czas trwania kredytu. Im będzie on dłuższy, tym niższą ratę przyjdzie nam płacić. Dzięki temu domowy budżet nieco odżyje i odzyskamy swobodę finansową. Zanim więc podejmiemy decyzję z jakiego kredytu konsolidacyjnego skorzystać, zastanówmy się co jest dla nas priorytetowe: oszczędności, czy jak najniższa rata.